Veřejná otevřená platforma Hlídače Státu

OCR Minion

Nechtěl jsem vznášet další dotazy na twitteru, takže bych to raději přesunul zde …

Chtěl bych se zeptat jak zvětšit počet vykonávaných “prací” na jednom PC (Windows). V tuto chvíli mám spuštěný jeden
docker run --name minion -d -e OCRM_APIKEY=*** -e OCRM_EMAIL=*** hlidacstatu/ocrminion:latest

a jsem schopen ho ovládat pomocí docker stop minion / docker start minion a sledovat přes docker ps -a a docker logs minion

Vytížení PC je velice malé (jednotky procent u procesoru) a tak nějak jsem pochopil, že pokud se se spustí docker run opětovně tak to vytvoří “další výpočetní vlákno”…

Mohu tedy poprosit o jednoduchou radu, jak spustit další výpočet a jak ty jednotlivé výpočty ovládat - např. ukončit jen ten druhý atd…

Děkuji.

0 Likes

Spusťte to znovu, ale pod jiným jmenem kontejneru, třeba --name minion_2

Dne ne 17. 11. 2019 14:41 uživatel Vlada via Veřejná otevřená platforma Hlídače Státu platforma@hlidacstatu.cz napsal:

0 Likes

Děkuji spustil jsem další kontejner.

Úplně nerozumím tomu tw https://twitter.com/HlidacStatu/status/1196159674514575361
ohledně vytěžování na 90% …

Tak snad s tou dynamickou alokaci úkolů to bude vytíženější (a nebo mi něco úplně nefunguje tak jak má …)

(A také nerozumím těm počtům - v dobách před resetem se ukazovalo ve Statistika OCR serverů u mě cca 48 OCR což za cca 20-24hodin je velice málo … )

0 Likes

Anebo je možné použít docker-compose, který to spustí v požadovaném množství kopií.

Příklad souboru docker-compose.yml:

version: '3.7'
services:
  minion:
    image: hlidacstatu/ocrminion:latest
    environment:
      - OCRM_APIKEY=XXX
      - OCRM_EMAIL=XXX

A pak spustit tímto příkazem:

docker-compose up -d --scale minion=3

Výpis činnosti:

docker-compose logs -f -t
0 Likes

Zobrazení, které jste dal do obrázků je pro všechny logické procesory (máte jich 8) najednou.

Když byste rozklikl na podrobné zobrazení, uvidíte jak na tom jsou jednotlivé logické procesory.

• Těch cca 90 % je pouze v případě, že se zpracovává obrázek pomocí OCR. Pokud zrovna na webu nejsou obrázky k zobrazení, tak OCR Minion je ve stavu čekání - mnohem menší zátěž.

Prima den

0 Likes