Veřejná otevřená platforma Hlídače Státu

Nalezeny text v dokumentech zaznamu - highlighting

Ahoj.
pár lidí si o to psalo a zdá se mi to jako užitečná funkce.
Pokud někdo hledá záznamy (je jedno zda smlouvy, verejne zakazky ci v insolvenci) v Hlidaci, a zaznam je nalezeny kvuli vyskytu slova v dokumentech u zaznamu (v textu smlouvy, resp. zadavaci dokumentaci verejne zakazky, …), pak dnes neni jina cesta, nez proklikat vsechny dokumenty a tam hledani retezec hledat.

Je to velmi nesikovne.

Máme ale řešení. Pokud uzivatel z ftx hledání přejde na konkrétní záznam, můžeme ukázat, v jakých dokumentech byl hledaný řetezec nalezen.

Viz ukazka v insolvenci

Viz ukazka u smlouvy

Jen netusim, jak to graficky pojmout, aby to bylo srozumitelne, pochopitelne, co to znamena….
Neporadi @rene.kostka, @oldrich.kejik , @lukas.pavlica, @sigy, @JiriBalcar, @honzapoboril, @fipa ?

1 Like

Máš to dobře - úryvek textu se zvýrazněním hledané fráze je přesně to, co bych očekával od výsledku fulltextu. Doporučil bych ti jen pár drobných úprav:

• Vyhoď tu lupu s textem
  • Zvýrazni hledanou frázi klasickým způsobem, tzn. jakoby zvýrazňovací fixou. Viz např. zvýrazňování po stisknutí CTRL+F v browseru.
  • Přidej symbol pro výstřižek nebo citaci (snip, quote, quote-left)
  • V html to narvat do blockquote

1 Like

Diky. me to nesedi pod tim odkazem. mam to tam nechat? (a promin za pomalejsi reakci, uplne jsem prehledl, ze jsi mi sem psal,)

0 Likes

@rene.kostka tak jsme spachal podobnou verzi , snad me nezabijes… Je na ostrem.

0 Likes

V pohodě, může být.

1 Like